ד"ר רויטל חמי – זינימן

מגשרת ומרצה באוניברסיטת בר אילן ובאופן פרטי, בעלת ניסיון של מעל 20 שנים ביישום כלי גישור, משא ומתן ובהכשרת מגשרים. בעלת תואר דוקטור בתכנית לניהול ויישוב סכסוכים ומשא ומתן, באוניברסיטת בר אילן. עבודת הדוקטורט עסקה בתחום ניהול קונפליקטים בארגון. כיום משמשת כרכזת מסלול ההתמחות, מנהלת מרכז הגישור בקמפוס ומרצה בתוכנית ליישוב סכסוכים באוניברסיטת בר-אילן.

ד״ר חמי זינימן משמשת כמגשרת ומדריכה בכירה למיומנויות משא ומתן וגישור. מנחה, בעלת אישור מטעם משרד המשפטים, בקורסים להסמכת מגשרים ותוכניות להתנסות מודרכת בגישור (פרקטיקום). בתחום הארגוני מלווה תהליכים ומנחה סדנאות שונות בנושאים: פתרון קונפליקטים ארגוניים, ניהול משא ומתן, ניהול ממשקים בארגון ובניית הסכמות.

בנוסף, מגשרת בבית הדין לעבודה ובפרויקט המהו"ת (מידע, הכרות ותאום), תכנית בה תיקים מבית משפט השלום מופנים לפגישת הכרות ראשונה, ללא עלות, עם המגשר ועם הליך הגישור. בפגישה מסביר המגשר לבעלי הדין את עקרונות פגישת המהו"ת, את הליך הגישור ואת היתרונות הגלומים ביישוב התובענה בגישור, ובוחן עם בעלי הדין את הנושאים העיקריים שבמחלוקת ואת האפשרות ליישב את התובענה בגישור.

גישור הוא לא רק מקצוע אלא תפיסת חיים, המושתתת על האמונה כי ניתן ליישב סכסוכים בדרך של הבנה, הסכמה והדדיות. תפיסת העולם הגישורית עשוייה לתרום לכל חברה באשר היא במעבר מהתנהלות מאבקית לשיתופיות.